Ve městě bude k dispozici přes osmdesát volebních okrsků

HRADEC KRÁLOVÉ – Republika nyní žije volbou nového prezidenta, na výběr je celkem z devíti kandidátů. V Hradci bude občanům k dispozici pětaosmdesát volebních okrsků, pro občany v karanténě bude k dispozici stanoviště v areálu magistrátu.

Od začátku lednového měsíce budou obyvatelé města dostávat do svých schránek volební lístky, které se týkají zvolení nového prezidenta. Volby se budou konat 13. a 14. ledna, případné druhé kolo pak 27. a 28. ledna. Volit se v královéhradecké metropoli bude v pětaosmdesáti okrscích, volební místnosti jsou klasicky otevřeny v pátek od dvou hodin odpoledne do deseti do večera a v sobotu od osmi hodin od rána do dvou odpoledne. Kdo chce volit mimo svůj okrsek, může využít voličský průkaz. O ten lze zažádat obecní úřad v místě trvalého pobytu nejpozději do středy 11. ledna. „Voliči, kteří z důvodu ochrany veřejného zdraví budou mít nařízenou izolaci či karanténu, mohou v období voleb využívat systém drive-in hlasování (neboli hlasování z motorového vozidla) na vybraných místech. V Hradci Králové se toto stanoviště bude nacházet na dvoře magistrátu města, kam bude umožněn vjezd ze Šimkovy ulice. Hlasovat zde bude možné ve středu 11. ledna v čase od osmi do patnácti hodin a v případě druhého kola ve středu 25. ledna ve stejném čase,“ dodává za město Kateřina Rohlíčková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.