Opilec s čtyřkolkou srazil chodkyni a ujel

ilustrační foto

TRUTNOVSKO – K nehodě došlo uplynulou sobotu krátce po jedenácté hodině noční v Peci pod Sněžkou. Viník nehody byl velice rychle nalezen v jednom baru, kde si v pohodě popíjel.

Když policisté přijeli na místo nehody, tak jim sdělila svědkyně, že šly s kamarádkou od sjezdovky Javor do centra po levé straně silnice. Najednou se za nimi objevilo světlo a její kamarádku následně srazila na zem čtyřkolka, přičemž řidič z místa ujel. Žena utrpěla lehké zranění, po ošetření v nemocnici byla propuštěna domů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Na místo události operačním důstojník dále přivolal dopravní policisty, aby řádně zadokumentovali dopravní nehodu, a trutnovské policisty, kteří měli pomoc místním mužům zákona při pátrání po řidiči čtyřkolky s pásovými koly,“ říká policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Policisté zanedlouho vypátrali v místním klubu 43letého muže, kterého na místě zadrželi a provedli s ním dechovou zkoušku na alkohol, ta ukázala pozitivní výsledek 2,09 promile. Zadržený byl na policisty značně agresivní a vulgární, dokonce jednoho z policistů fyzicky napadl. Muž byl neprodleně eskortován na vyšetření do nemocnice v Trutnově, poté byl umístěn do policejní cely.

Policisté dalším šetřením zjistili, že muž přijel na čtyřkolce do jednoho baru, kde si vesele užíval alkoholu. V tomto baru se choval neslušně, obtěžoval barmanky, svlékal si své oblečení a byl jak na obsluhu, ale i na ostatní hosty vulgární. Odtud měl odjet právě na čtyřkolce s pásovými koly.

V neděli byl hříšník obviněn jak z výtržnictví, tak také z vyhrožování a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

„Obviněného muže jsme propustili ze zadržení v neděli odpoledne a v současné době je stíhán na svobodě,“ dodává policejní mluvčí.