Oblečení, boty či knihy zdarma. V Prostějově se chystá zimní SWAP

Ilustrační foto

PROSTĚJOV – Už loni se v Prostějově konala akce, při které jste mohli získat zdarma nejrůznější věci. Jedná se o takzvaný SWAP, kdy naopak můžete nabídnout to, co již nepotřebujete. Letošní první SWAP se uskuteční už tuto neděli.

Letošní první SWAP se v Prostějově uskuteční v neděli 29. ledna od 14:00 do 17:00 hodin v sále kulturního klubu DUHA. O co přesně jde? „Lidé si už jistě všimli, že jsme v sále kulturního klubu DUHA pořádali v loňském roce akci, při níž mohli zájemci získat zdarma nejrůznější věci. Opravdu cokoliv – oblečení, boty, bižuterii, knihy, rostliny… a jiné. To vše mohli přinést a nabídnout někomu jinému a naopak si odnést to, co se hodí zrovna jim,“ vysvětlila podstatu výměnného bazárku 1. náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Nabízené věci musí být čisté. ”Není nic lepšího pro životní prostředí, než když nabídneme druhou šanci svým nepotřebným věcem. Přineste vše, co nepotřebujete a nabídněte jinému zájemci. Věci však musí být čisté – vyprané. Jistě si najdou svého dalšího uživatele, který bude z této výměny nadšen,“ dodává náměstkyně Marcela Župková s tím, že z hlediska zimního SWAPu je aktuálně nejžádanější pánské teplé oblečení.