Tragická nehoda na Rudné. Jeden mrtvý. Na vině je alkohol

Foto: PČR

OSTRAVA – Večer s tragickým koncem na ulici Rudná. Tak by se dala popsat srážka dvou řidičů. Jeden muž bohužel srážku nepřežil, druhý skončil se středně těžkým zraněním v nemocnici. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté zároveň potřebují pomoci nehodu objasnit. Jeden z řidičů byl opilý. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Viník chtěl od nehody utéct

Nehoda se stala na 291 kilometru Rudné, konkrétně u firmy Liberty před sjezdem na Bartovice a Radvanice ve směru na Havířov. Sedmačtyřicetiletý muž jel v autě Audi A4 od ulice Šenovská k Vratimovské. Z neznámých důvodů vjel do protisměru, kde se srazil s pětapadesátiletým mužem ve voze Mazda. „Policisté šetřením na místě zjistili, že řidič, který nehodu způsobil se pokusil z místa utéct,“ informovala mluvčí policie Eva Michalíková. V útěku mu naštěstí zabránili svědci nehody. Jak se ukázalo, k úprku od nehody měl důvod.  Policisté na místě provedli test na alkohol, a sedmačtyřicetiletý muž nadýchal dvě promile.

Pokud jste byli na místě nehody, policisté budou rádi za vaše svědectví. Uvítají také záznamy z palubních kamer aut, která místem projížděla. Volejte na linku 158.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zemřel na místě

Na místo vyjel lékařský a zdravotnický tým. Pětapadesátiletý muž byl po nehodě ve voze zaklíněný, vyprostit ho museli hasiči. „Zasahující lékař zjistil, že nejeví žádné známky života. Utrpěl poranění, kterým podlehl bezprostředně po nehodě, ještě před příjezdem záchranářů,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Sedmačtyřicetiletý viník nehody měl poraněné nohy. Zdravotníci ho převezli na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě. Policisté silnici po nezbytně nutnou dobu uzavřeli. Nehoda se stala ve středu 8. února.

Foto: PČR