Jihočeský kraj pošle do Turecka a Sýrie finanční pomoc. Částku schválili zastupitelé

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Krajští zastupitelé se na svém dnešním jednání jednohlasně shodli na finanční pomoci oblastem zasaženým ničivým zemětřesením. Do Turecka a Sýrie tak prostřednictvím nadace Člověk v tísni pošle tři miliony korun. Informoval o tom hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

Zastupitelstvo finanční pomoc schválilo před necelou hodinou. „Jihočeský kraj posílá 3 miliony korun prostřednictvím nadace Člověk v tísni na pomoc Turecku a Sýrii, které byly zasaženy ničivým zemětřesením, a situace je tam zoufalá. Právě teď jsme se na tom jednohlasně shodli na zastupitelstvu kraje,“ oznámil hejtman Jihočeského kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hejtman také poděkoval všem zastupitelům. „Díky všem zastupitelům za rychlou reakci a společný postup. Ať už to bylo tornádo na jižní Moravě, pomoc na Ukrajinu nebo dnešní pomoc Turecku a Sýrii, vždycky se na jihu Čech snažíme a budeme snažit pomáhat,“ zkonstatoval Martin Kuba.