Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Investiční zlato se vyplatí. Proč a jakým způsobem nejlépe nakoupit zlato v České republice? Jakou formu může mít? Jak najít skutečně spolehlivého a levného dodavatele?

U koho nakoupit zlato

U koho nejvýhodněji nakoupit vzácný kov v podobě zlata? Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvést výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato. Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Proč investovat do zlata

Cena zlata v současnosti láme rekordy a předčila i ty nejsmělejší předpovědi. Tomuto drahému kovu se podařilo již překonat hranicí 2 300 amerických dolarů. A to zejména kvůli zveřejněným ekonomickým údajům v USA a zvýšenému geopolitickému napětí.

A další fantastický vývoj má podle analytiků ještě před sebou. Odhaduje se, že jeho hodnota by se mohla v horizontu roku zvýšit až na částku 2 600 dolarů. Optimistické předpovědi navíc hovoří o tom, že zlato by se mělo vysoko držet dokonce několik následujících let.

Právě teď tak nastává vhodná doba pro pořízení investičního zlata. Nákup fyzického zlata v podobě cihel nebo mincí lze považovat za konzervativní metodu investování. Tedy se jedná o investici s nízkou mírou rizika vhodnou i pro méně zkušené investory. Počítat je však potřeba s dlouhodobým držením v délce minimálně 5 až 10 let.

Jaké jsou další výhody investice do zlata

Investiční zlato ve výše zmíněné fyzické variantě je to, které se vyznačuje nejvyšší ryzostí. Jeho výhodou je hlavně to, že je osvobozeno u fyzických osob od DPH. Navíc je charakteristické okamžitou likviditou a investovat můžete díky slitkům nebo cihlám už od jednoho gramu, což v praxi odpovídá jednotkám tisíc korun. Investování je tedy dostupné širokému spektru zájemců.

Investování do zlata jakožto komodity pak nejčastěji probíhá právě ve formě zlatých slitků nebo cihel. V Čechách se prodávají hlavně zlaté cihly švýcarských rafinérií. Ty jsou známy svou vysokou kvalitou. Žádná tuzemská mincovna nicméně nyní zlaté cihly nebo slitky nevyrábí, proto je prodejci nabízejí za různé ceny.