Senior spadl doma z vozíku, dva dny zůstal bez pomoci

Ilustrační foto

ZLÍN – Zlínští strážníci se v pondělí odpoledne vydali prověřit oznámení o seniorovi, který přestal zvedat telefon. Jak se záhy ukázalo, rozhodnutí oznamovatele kontaktovat strážníky bylo více než správné.

Pár minut po třetí hodině vyjeli strážníci do bytu v centru Zlína. Po příjezdu se pokusili navázat kontakt s devětašedesátiletým mužem a zjistili, že se nachází uvnitř bytu. „Tomu se po chvíli podařilo s vypětím všech sil připlazit ke vstupním dveřím a hlídce otevřel. Jak bylo poté zjištěno, imobilní muž během víkendu sesedl ze svého invalidního vozíku a již se nedokázal vlastními silami dostat zpět. Více než dva dny nic nejedl, a byl tudíž velmi slabý a dehydrovaný,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníci přivolali záchranáře, kteří seniora převezli do krajské nemocnice. Posléze vyrozuměli i příbuzné.

Situace, kdy dojde k pádu imobilního člověka z vozíku nebo lůžka, se podle Pavla Janíka stávají poměrně často a zlínští strážníci takto pomáhají každý týden. „Problém přitom mnohdy představuje skutečnost, že se nepodaří zvednout indisponovanou osobu jeho rodinným příslušníkům, kteří jsou také ve vysokém věku nebo nemají dostatek potřebné síly. Pokud ovšem žije takový člověk sám, měl by mít vždy u sebe nebo v dosahu mobilní telefon, aby si mohl přivolat pomoc. Bez něj se totiž může stát vlastní byt vězením, z nějž není uniku,“ zdůraznil Janík.