Zlín Film Festival: Program pro 4. den

Foto: archiv Zlín Film Festivalu

ZLÍN – Nabitý program slibuje festivalová neděle, která bude patřit nejen filmu, ale i sportu. Už po šestadvacáté se uskuteční dražba umělecky ztvárněných filmových klapek. Z jejího výtěžku Nadační fond FILMTALENT ZLÍN podpoří filmy mladých tvůrců. Po osmé se postaví na start běžci festivalového půlmaratonu a dalších tratí včetně rodinného běhu na 1400 metrů. V parku Komenského oslavíme 60 let předchůdce Večerníčku. Filmové profesionály čeká závěrečný den odborného programu Zlín Industry Days.

Nejdůležitější události 4. dne

Salon filmových klapek – veřejná dražba, Kongresové centrum, 13.00 hodin – Legendární událost, při níž se umělecká díla proměňují ve finance pro mladé filmaře.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2023

– 10.00, prostranství před Kongresovým centrem: Hromadný start

– 11.50, náměstí Míru: Předání výtěžku z půlmaratonu projektu Korunka pomáhá

– 12.00, náměstí Míru: Květinový ceremoniál vítězů

– 13.30, náměstí Míru: Slavnostní vyhlášení vítězů všech kategorií

– 14.50, náměstí Míru: Předání výtěžku ze startovného RBP rodinného běhu projektu Korunka pomáhá

– 15.00, náměstí Míru: RBP rodinný běh – Běh na 1400 m. Běžecký závod odkazující na tradici baťovských běhů z první poloviny 20. století.

Z filmového programu doporučujeme

Dounia a princezna z Aleppa (režie: Marya Zarif, André Kadi, Kanada, 2022, 72 min.), Golden Apple Cinema 3, 13.30 – Dounia je veselá malá dívenka ze Sýrie, která má spoustu snů. Přichází však předčasně o matku a její otec se stane vězněnou obětí režimu. S prarodiči se proto Dounia vydává na cestu do ciziny, aby našli nový domov.

Big Boys (režie: Corey Sherman, USA, 2022, 90 min.), Golden Apple Cinema 6, 17.30 – Režisér se rozhodl převést na plátno svůj vlastní queer příběh o dospívání s důrazem na dnešní pojem maskulinity a pozitivního přijetí vlastní fyzické i duševní identity.

Horská cibule (režie: Eldar Shibanov, Kazachstán, 2022, 90 min.), Golden Apple Cinema 5, 19.30 – Jedenáctiletý Jabai prodává u cesty volně rostoucí cibuli. Jednoho dne přistihne řidiče kamionu, ve kterém se Jabai pro jeho siláctví zhlédl, při sexu se svou matkou…

Co se hraje v letním kině

Přání k narozeninám (Česká republika, 2022, 93 min.), 21.30 – Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin…

Zajímavé doprovodné akce

Život je takovej – Karel Kostka, stan u zámku, 17.00 – Jaké to je, když osud připraví na cestě životem těžké překážky? Hostem talk show Filipa Tellera na téma „Mezigenerační vztahy“ je pedagog Karel Kostka.

60 let Večerníčku, park Komenského, 17.00 – Speciální pořad, jehož hosty budou například herec Bolek Polívka, který propůjčil hlas animovaným Krysákům, nebo dramaturg večerníčků na ČT Miloš Zvěřina. Připravena je i celá řada narozeninových překvapení.

Rozvod aneb V mezích přijatelné normy, Městské divadlo – Studio Z, 19.00 – Klid je nade vše… i kdyby měla téct krev. Tragikomedie o všem, co nechcete zažít.

Kde se potkat s hvězdami

Festival Café, náměstí Míru – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hostem Vladimíra Kroce je v 10.15 Jiří Dvořák, ve 12.30 Marta Dancingerová a ve 14.30 Aleš Valenta.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 17.00 – Moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Jiří Dvořák, Beata Kaňoková, Marek Lambora, Marta Dancingerová.

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra – Setkání s festivalovými hvězdami. V 15.00 Hana Vagnerová, Jan Fanta, Karolína Vágnerová, Bára Fišerová, Arnošt Goldflam, delegace k filmu Sea Sparkle (Mořská záře). V 18.00 Jiří Dvořák, Alžběta Malá, Tereza Pergnerová, Beata Kaňoková, delegace k filmu Mimi, delegace k filmu It´s always been me (Vždycky jsem to já).

Tipy na akce ve festivalových zónách

Náměstí Míru

– Kouzelný karneval Jirky Hadaše, 15.30 – Kouzelný a hravý animační pořad pro děti.

– VITAR show s Michalem ze školky, 16.30 – Vystoupení oblíbeného Michala Nesvadby plné překvapení, legrace a samolepicí pásky.

– Staň se superhrdinou s Fakultou technologickou UTB, 10.00-19.00 – Ve festivalové laboratoři můžou návštěvníci nahlédnout pod pokličku nadlidských výkonů a stát se superhrdinou s téměř nadpřirozenými schopnostmi.

– Budoucnost je ve vašich rukou, 10.00-19.00 – ABB prostor plný inspirace a moderních technologií. Vyzkoušejte si vlastní rukou spolupráci s robotem GoFa® a nahlédněte do tajů programování s LEGO® MINDSTORMS®.

Park Komenského

– Dům České televize, 10.00-19.00 – Déčko slaví 10. narozeniny. Na programu je např. v 10.00 Science show, 11.00 V pohybu, 17.00 Agent v kapse.

– Království VIVA, 10.00-19.00 – Chill out zóna, kde si děti mohou vytvořit královskou korunu, postavit si hrad z písku, vyfotit se na bagru nebo třeba vyhrát i king size LEGO. A rodiče? Ti si u nás zatím královsky oddechnou.

– ZUŠKA? ZUŠKA!, 12.00-16.30 – Pásmo vystoupení základních uměleckých škol Zlínského kraje.

– Festivalový Knihotrh, 10.00-19.00 – Nabídka knih z druhé ruky.

Sad Svobody a zlínský zámek

– DJ Urbi, stan, 21.00

Virtuální realita, zámek, 9.00-19.00

– AV MEDIA EVENTS – Zábavná interaktivní platforma k integraci virtuálních her do reálného světa.

– VR LAND HERNA a VR BRAINZ CINEMA – Jak vypadají světy ve virtuální realitě? Výlet pod hladinu moře, možnost vyzkoušet hru od českých vývojářů BEAT SABER, zasednout do kokpitu supersportu a prohnat se po Masarykově okruhu v Brně nebo pohádkové VR filmy od předních světových producentů.

Vzdělávací komplex UTB – U18

Touch the analog, 14.00-17.00 – Průchozí fotografická dílna s analogovými fotoaparáty. Vhodné pro malé i velké.