Město Svitavy hostí dětskou scénu. Přijďte se podívat!

Zdroj: Město Svitavy

SVITAVY – Celostátní 51. přehlídku dětského divadla a 51. celostátní přehlídku a dílnu dětských recitátorů uvidíte ve Svitavách ode dneška až do 15. června. Se svým představením vystoupí několik nejlepších divadelních souborů z celé republiky. Divadla se hrají každé dopoledne a odpoledne a jsou otevřená zdarma.

Od 9.-11. června vystoupí osmdesát dva nejlepších dětských recitátorů ve třech kategoriích v kině Vesmír. „A Svitavy bude už podruhé reprezentovat Julie Sehnalová z naší Dramatické školičky ve druhé kategorii. Dílny pro recitátory a diskusní kluby pro doprovod recitátorů proběhnou na zdravotnické škole, v městském muzeu bude besedovat lektorský sbor s recitátory a jejich doprovodem,“ informoval Petr Mohr z Informačního centra města.

aňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od 10.-14. června ve Fabrice, v divadle Trám Farní stodole a v klubu Tyjátr zahraje patnáct nejlepších dětských divadelních souborů z celé republiky. Dětskou scénu našeho města obsadí celkem tři sta dvanáct dětí ve věku do patnácti let a s nimi třicet pět učitelů a vedoucích souborů. Divadla se otevřou zdarma veřejnosti, a to vždy dopoledne a odpoledne. Děti z hrajících souborů se zúčastní výletů, zážitků, her a různých poznání. Dětská scéna má i svůj doprovodný program. Zítra ve Fabrice zahraje večer Studio dell´Arte z Českých Budějovic pohádku Zvířátka a loupežníci a v neděli na náměstí uvidíte kapelu Pískomil se vrací!