Barumka znovu zaměstná městskou policii

Zdroj: czechrally.cz

ZLÍN – 52. ročník Barum Czech rally Zlín je za dveřmi a kromě automobilových nadšenců se na akci připravuje také městská policie. Ta posílí hlídky na frekventovaných místech a bude se starat o bezpečnost.

I když Barumka proběhne od 18. do 20. října, městská policie přijala zvláštní bezpečnostní opatření, která započnou ve středu 16. srpna a skončí v neděli. Očekává se totiž příjezd vysokého počtu závodníků světových tříd. Policie proto nasadí na 50 strážníků, kteří budou společně s republikovou policií dbát na bezpečnost v ulicích města. I letos zprovoznila linku 778 400 300, na které je připravena poskytovat nejen divákům základní informace.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Největší nápor bude již tradičně během rychlostní zkoušky v centru Zlína, která přinese změny v organizaci provozu na silnicích i železnici. Na sídliště Jižní Svahy se tak v době od 16:30 do 01:00 nejlépe dostanete autem po nábřeží z místní části Prštné nebo po ulici Mezilesí od benzínové čerpací stanice Shell na Vršavě. Po náhradních trasách budou vedeny také linky MHD, uzavírka autobusového nádraží si vynutí přesunutí stanoviště autobusů, které budou od 15 hodin odjíždět z ulice Hradská.

Policie také upozorňuje, aby fanoušci přijeli na rychlostní zkoušku nejlépe MHD, jelikož parkovacích míst bude v centru poskrovnu a hlídky nebudou tolerovat parkování na místech, kde by byl omezen průjezd sanitek a trolejbusů. Problematickými úseky v minulosti byla čtvrť Lesná a nad tržištěm Pod Kaštany. Policie si také posvítí na stánkové prodejce, kteří nabízí nejčastěji občerstvení, jestli mají vyřízena všechna potřebná povolení. „Z našich zkušeností víme, že divácky atraktivní RZ ve Zlíně a jeho blízkosti byly v minulosti hojně navštěvovány a předpokládáme, že tak tomu bude i letos. Proto žádáme všechny příchozí diváky, aby se dostavili včas a bezvýhradně uposlechli pokynů pořadatelů“, dodal závěrem ředitel Kladníček.