Šestadvacetiletý ukrajinský agresor brutálně zbil šestileté dítě

Foto ilustrační: Tomáš Branda

 

PLZEŇ – Případ fyzického napadení šestiletého ukrajinského chlapce v Plzni svým ukrajinským otčímem, který na Ukrajině pracuje jako učitel tělesné výchovy, k dnešnímu dni sleduje velká většina lidí v regionu Plzeňska.

Strážníci Městské policie Plzeň na místo incidentu dorazili jako vůbec první. Po desáté hodině večer přijal náš operační strážník oznámení, kdy všímavý občan do telefonu doslova křičel, že dospělý muž pravděpodobně pod vlivem alkoholu právě mrštil malým dítětem, které má při sobě o zem a fyzicky jej napadá. Poskytl nám taktéž přesný popis pachatele a hlídka městské policie byla na místě za necelé dvě minuty a podezřelého pachatele i s dítětem za pár sekund vypátrala.

Muže okamžitě strážníci omezili na osobní svobodě, aby zamezili dalšímu případnému napadání dítěte, nebo útěku, o který se dospělý Ukrajinec pokusil. Malého chlapce, který měl viditelná krvácející zranění v oblasti hlavy a obličeje, paží a dolních končetin si jeden ze strážníků okamžitě převzal, aby zkontroloval jeho zdravotní stav a následně mu po usazení do služebního vozidla poskytnul prvotní ošetření a plačícího chlapečka uklidňoval do příjezdu přivolané Zdravotnické záchranné služby.

Mezitím se na místo dostavila druhá hlídka Městské policie Plzeň, která vytěžila o všechny informace, přítomné svědky a oznamovatele události, na místě pořídila videozáznamy a potřebnou dokumentaci. Opilý šestadvacetiletý agresor byl hlídkou opakovaně vyzván k podrobení se dechové zkoušce, což odmítal. Na místo celé události se následně dostavili záchranáři, kteří předběžně sdělili strážníkům zdravotní stav dítěte.

Vše ze strany městské policie, včetně podezřelého agresora bylo předáno hlídce Policie ČR, která právě dojela za záchranáři na místo. Po vzájemné dohodě pak strážníci převezli podezřelého muže na příslušné obvodní oddělení státní policie.