Na přechodu srazil seniorku a ujel. Policie hledá svědky dopravní nehody v obci Strážovice

Foto: Policie JMK

HODONÍN – Hodonínští dopravní policisté objasňují okolnosti dopravní nehody, která se stala v pátek v obci Strážovice na Kyjovsku.

V pátek krátce před sedmou hodinou ranní se na přechodu pro chodce střetlo neznámé bílé nebo světlé vozidlo s dvaaosmdesátiletou chodkyní. Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky  žena přecházela silnici po tom, co jí před přechodem zastavila vozidla přijíždějící ve směru od Kyjova. Bohužel z opačného směru od Brna přijelo vozidlo, které nezastavilo a srazilo ji. Po nehodě sice jeho řidič chvíli postál opodál, když však viděl, že se seniorka snaží vstát a ze silnice odejit na chodník, znovu se rozjel. I když zranění chodkyně nejsou vážná, policisté po voze a jeho řidiči pátrají. „K objasnění nehody by mohli významně přispět i přítomní svědci. Zejména řidiči, kteří přijížděli k přechodu a dávali přednost přecházející seniorce, by policistům mohli podat cenné informace. Ozvat se mohou na linku 158,“ vyzval Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.