Obsah na web s přehledem: Ovládněte umělou inteligenci

Umělá inteligence představuje prudce se rozvíjející technologickou disciplínu. Ve kterých odvětvícg již nyní nachází praktické využití? A kde všude ji do budoucna využívat budeme stále více?

Co je umělá inteligence

Jedna z definic klasifikuje umělou inteligenci neboli AI (z anglického Artificial Intelligence) jakožto obor informatiky zabývající se tvorbou systémů řešících komplexní úlohy jako je rozpoznávání či klasifikace.

Jednodušeji ji můžeme definovat coby schopnost strojů napodobovat lidské schopnosti, jako je uvažování, učení se, plánování nebo kreativita.

Historicky jsou sice úvahy o umělé inteligenci mnohem starší, ale tak, jak ji známe dnes, se začala formovat až v průběhu 20. století. Mezi vůbec první produkty umělé inteligence se zařadil v roce 1952 počítač Arthura Samuela, který dokázal simulovat průběh deskové hry Dáma.

Jde o disciplínu, která se považuje za technologii budoucnosti a ukrývá v sobě značný potenciál pro zlepšení různých oblastí. Touto formou mohou lidem pomáhat virtuální osobní asistenti, chytré softwary pro tvorbu obrázků a videí nebo třeba autonomní vozidla.

Umělá inteligence nabízí mnohostranné využití

AI tak zřejmě změní mnoho oblastí od medicíny až po finance. A mnoho segmentů se již nyní cíleně restrukturalizuje tak, aby mohlo mechanismus strojového učení používat. Jednou z oblastí, kde se umělá inteligence může využívat v masivním měřítku, je svět online nakupování a s tím související sféra online marketingu a reklamy.

Již nějakou dobu s pomocí neuronových sítí můžeme produkovat velmi kvalitní překlady. Ty dávno překročily někdejší rámec textů přeložených zcela doslovně. Výstupy z překladače se vyznačovaly kvalitou spíše úsměvnou, dnes už je však jejich úroveň velmi dobrá.

Umělá inteligence se naučila generovat obsah, zvládá vyprodukovat ilustrační fotografie i grafiku. A právě na vytváření obsahu je zaměřena i česká aplikace Deeply. Ta umožňuje právě tvorbu grafiky či obsahu, a to ve špičkové kvalitě. Zároveň je její využití velmi jednoduché, postačí vám jediné kliknutí.