Lvi na vozících našlápli k postupu

foto: CZ.BASKETBALL

SARAJEVO – Vynikající vstup do mistrovství Evropy divize C si připsala česká reprezentace basketbalistů na vozíku. Maďarsko v Sarajevu vyprášila 65-22, když ji sytili především Šimonek (19), Pohlmann, Nevěčný (po 12) a Šperk (10), a ve druhém zápase po dramatu přemohla i Bulharsko 61-59.

Ještě na začátku poslední minuty lvi na ďábelsky rychlých strojích prohrávali 57-59, ale pak svá kola roztočili do už kosmických otáček a Miroslav Šperk pět sekund před koncem doručil do obruče rozhodující koš.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Národní tým po loňském neúspěchu na céčkovém šampionátu doznal značných změn, a to jak v hráčském kádru, tak na pozici kouče. Po osmi letech se do hry vrátila nejvýznamnější osobnost posledních 30 let Rostislav Pohlmann a trenérem se stal dlouholetý bývalý hráč Ondřej Pliska.

Pro přípravu na ME měl k dispozici několik mezinárodních turnajů, kde mohl vyladit nejlepší možnou sestavu aktuálního týmu, do kterého se po zranění vrátil například Miroslav Šperk a po delší pauze i František Šindelář, který má také zahraniční zkušenosti, když v minulosti nastupoval tři sezony v italském Cagliari.

V základní skupině národní tým čeká ještě ve čtvrtek od 16:45 Dánsko. Hlavním cílem je postup do divize B, což znamená nejhůř druhou příčku v celkovém umístění, přičemž společně s Bulhary, Portugalci a Iry se lvi řadí mezi největší favority turnaje.

Českou sestavu v Sarajevu tvoří následující hráči: Tomáš Jelínek, Miroslav Šperk (zároveň asistent kouče), František Šindelář, Pavel Grmela, Tomáš Nevěčný, Rostislav Pohlmann, Martin Žák, Ivan Nestával, Filip Pospíšil, Jiří Cibelius, Jan Herman a Adam Šimonek.