Díky novým motorkám budou moci policisté lépe chránit Pražany. Strážníci dostanou i služební byty

Kromě policejních aut v pražských ulicích brzy potkáte i policisty na motorce. / Ilustrační foto

PRAHA – Služební byty, motocykly s policejním vybavením nebo výpočetní techniku si budou moci strážnici a policisté Městské policie hlavního města Prahy i Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy pořídit díky podpoře pražského magistrátu. Ten se tak snaží práci obou složek záchranného systému dále zkvalitňovat.

Hned několik záměrů na podporu strážníků a policistů projednali včera pražští radní. „Pokud má policie – ať už městská či státní – plnit své povinnosti, potřebuje k tomu i potřebné vybavení a zázemí. Proto jsme odsouhlasili několik opatření, která by měla vést ke zkvalitnění práce policistů. Bezpečnost Prahy a jejích obyvatel bereme vážně a zodpovědně,“ říká primátor Bohuslav Svoboda. Hned devět strážníků se svými rodinami se tak může těšit na služební byty, jejichž pronájem jim hlavní město odsouhlasilo. Radní také schválili dodávku odolných mobilních zařízení, servis policejních motorových vozidel na 4 roky, například poskytnutí daru na zakoupení tří motocyklů s policejní úpravou a motocyklového vybavení. Motorky mají stát i s vybavením 2 490 000 korun a sloužit mají celkem 10 policistům. Odsouhlaseno bylo i navýšení nákladů o 200 000 000 Kč na každoroční investiční akci Městské policie hlavního města Prahy, jejímž prostřednictvím pořizuje dopravní prostředky, přístroje nebo například výpočetní techniku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.