Nemocná seniorka se ztratila v lese, vypátral ji Gucci

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO – Horké chvíle zažila rodina pětasedmdesátileté, duševně nemocné seniorky. Ta se v neděli ztratila v chatové oblasti Chvalčov na Bystřicku.

Seniorka dopoledne opustila chatu a vydala se polní cestou přivítat rodinu, která byla na cestě k ní. S rodinou se ale neshledala a odešla neznámo kam.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Oznámení o pohřešování seniorky přijal operační důstojník v neděli kolem půl třetí. „Do pátrání byli nasazeni psovodi z oddělení služební kynologie, hlídky Územního odboru policie Kroměříž, pohotovostního a eskortního oddělení i policejní vrtulník. Připojily se i sbory dobrovolných hasičů a jednotky hasičského záchranného sboru z širokého okolí,“ přiblížil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Pátrání mělo ale naštěstí dobrý konec. „Seniorku se podařilo vypátrat navečer ještě před setměním služebním psem Guccim psovoda pprap. Dalibora Maniše v lesním porostu v katastrálním území Podhradní Lhota. Byla v pořádku. Všem zúčastněným patří velké poděkování,“ dodal Šiška.

Foto: Policie ČR