Na Vysočinu se vrátili filmaři. Natáčejí další řadu oblíbené kriminálky

Foto: Archiv TV Nova

KRAJ VYSOČINA – Již potřetí na Vysočinu zavítal filmový štáb, aby zde pokračoval v natáčení kriminálky Odznak Vysočiny. Pod vedením kapitánky Dany Skálové bude pětice vyšetřovatelů opět řešit případy inspirované skutečnými událostmi.

Na rozdíl od předchozích dílů se nová série již nebude vracet do minulosti. Spojovací linkou je tentokrát naplňování osobních ambicí, a to i za cenu jednání na samé hraně zákona. Diváci se znovu setkají nejen s Monikou Hilmerovou jako kapitánkou Danou Skálovou, ale i s dalšími členy jejího týmu: Kateřinou Vlčkovou (Simona Zmrzlá), Petrem Bachem (Martin Hofmann), Karlem Šmídem (Michal Suchánek) a Václavem Kociánem (Patrik Děrgel). A stejně jako v předchozí sérii je doplní Julie Maxová (Martina Jindrová), plukovník Valtr Kožíšek (Pavel Řezníček) a soudní lékař Milan Havránek (David Máj).

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Diváci se mohou těšit i na soukromé linky vyšetřovatelů a můžu prozradit, že hlavní roli v nich tentokrát bude hrát Vašek Kocián v podání Patrika Děrgela, který se díky touze po uznání dostane na šikmou plochu,“ popsala záměry tvůrců kreativní producentka TV Nova Iva K. Jestřábová. Vedle hlavních postav se stejně jako v minulých dílech objeví Kristýna Nováková, Robert Mikluš, Pavel Soukup, Jan Šťastný, Pavla Gajdošíková, Jan Hrušínský či Ivana Andrlová a nově v epizodních rolích Saša Rašilov, Marek Daniel nebo Martina Preissová.

S realistickým ztvárněním policejních postupů filmařům opět pomůže odborná poradkyně, vrchní komisařka Renáta Miková. Spolupracovat na seriálu bude ale i Petra Wünschová z centra Locika, jako odborná poradkyně při vyšetřování případů týkajících se dětí a mladistvých. Kriminalisté budou zároveň spolupracovat s OSPODem (Orgán sociálně-právní ochrany dětí).

Režie třetí série se opět ujala osvědčená dvojice Marek Najbrt a Andy Fehu. Na nové díly seriálu se mohou diváci těšit v příštím roce.