VIDEO: Motorkář vyprovokoval honičku, policejní auto předjel přes plnou čáru

Zdroj: Policie JMK

HODONÍN, VYŠKOV – V neděli se na Kyjovsku marně pokusil ujet policejní hlídce motorkář, který hlídku předjel přes plnou čáru.

Kolem půl druhé odpoledne si dubňanská hlídka ve zpětném zrcátku všimla nervózního chování řidiče stříbrného motocyklu. Motocyklista chvilku jel spořádaně, ale náhle překvapivě přes plnou čáru předjel policejní vozidlo. Na to museli policisté reagovat. Jakmile hlídka rozsvítila majáky, pokusil se jim motorkář ujet. V nedalekých Strážovicích ale dostal smyk a se strojem upadl na vozovku. „Devětatřicetiletý motorkář nakonec skončil v policejních poutech. Dechovou zkouškou mu hlídka naměřila téměř 1,5 promile alkoholu v dechu. Navíc bylo zjištěno, že měl platnou blokaci řidičského oprávnění a projížděl se na stroji s propadlou technickou kontrolou,“ konstatoval policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další případ ujíždění se stal v neděli krátce po jedné hodině ráno. V obci na Vyškovsku si hlídka povšimla rychle jedoucí čtyřkolky. Jakmile ale její řidič spatřil služební vůz slavkovských policistů, pokusil se jim pohotově zmizet. Sjel sice ze silnice na pole, jenže policisté jej tam následovali. Pak ale udělal šofér jezdeckou chybu, po které čtyřkolce zhasl motor. Toho využili pronásledovatelé a muže dostihli a zpacifikovali. „Vulgární sedmatřicetiletý řidič bezdůvodně odmítl test na drogy i alkohol. Navíc měl i vysloven platný zákaz řízení až do roku 2025,“ dodal Vala.