Jednotka z Tachovska zvládla zásah kvůli ptačí chřipce

ilustrační foto: HZS JMK

STARÉ SEDLIŠTĚ – Desetičlenná odborná porota v rámci 13. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku udělila ocenění třiadvaceti jednotkám sborů dobrovolných hasičů za profesionálně provedené zásahy. Na řadu nyní přichází veřejnost, která svým hlasování rozhodne o výsledném pořadí oceněných. Mezi nominovanými je i Jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Starého Sedliště z Tachovska.

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Staré Sedliště je nominována za likvidaci ohniska ptačí chřipky. Na žádost Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje vyjela v sobotu 7. 1. 2023 JSDH Staré Sedliště s CAS 20 – RENAULT v počtu jeden řidič a pět členů osádky k likvidaci ohniska ptačí chřipky do velkochovu drůbeže u obce Brod nad Tichou.

Po příjezdu na místo ohlásil velitel jednotky její příjezd na štáb velitele zásahu. Následně byla jednotka nasazena společně ve skupině s JSDH Tachov a JSDH Planá na vynášení kadáveru ze tří hal. Tato skupina hasičů byla během dne nasazena celkem třikrát, a to v časovém intervalu tři a půl hodiny.

Veškeré ochranné prostředky pro jednotku, tedy jednorázový ochranný oblek, gumovky, rukavice a maska s filtrem byly poskytnuty na místě. Ke zranění hasičů ani k poškození techniky na místě události nedošlo. Návrat jednotky na základnu proběhla bez závad. Celková doba Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Staré Sedliště u zásahu byla jedenáct hodin a dvacet minut.