Festival bollywoodského filmu nabídne 12 indických filmů v kině Světozor

Zdroj: Festival bollywoodského filmu

PRAHA – Už dvacátým rokem otvírá tento festival bránu do indické kultury v pražském kině Světozor v Praze 1. Divákům nabízí jihoasijskou kinematografii, která svým rozsahem a produkcí filmů konkuruje americkému Hollywoodu. Akce se koná od 12. do 14. října 2023.

Festival bollywoodského filmu je nejstarší a největší přehlídkou indické kinematografie v České republice. Každoročně přináší výběr toho nejlepšího, co Bollywood nabízí – od romantických komedií, přes historické eposy, až po akční thrillery. Letošní ročník festivalu je zvlášť významný, protože si připomíná 20 let existence festivalu, který začal jako malá akce pro fanoušky indických filmů v Praze.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Bollywood, tj. hindské filmy, produkované v Bombaji, si získaly mezinárodní popularitu, dokáží nejednoho rozplakat, rozesmát, roztančit a svou barevností vnést plno energie. Za těch několik ročníků konání festivalu se z Bollywoodu stal trend, móda a fenomén. Dokonce i ti, kteří stále ještě neviděli jediný indický film, mají dnes už názor na tance, příběh či délku. Vedle rostoucí popularity Bollywoodu se ovšem i samotná Indie chystá na roli světové velmoci. Indické hvězdy už úplně běžně jezdí natáčet do Londýna, Sydney, New Yorku, ale i do Prahy. Jihoasijská kinematografie neustále potvrzuje, že má co nabídnout.