Od příštího roku levněji vlakem i autobusem. Vysočina nabídne cestujícím výhodnější jízdenku

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Pravidelným cestujícím, kteří se v rámci regionu dopravují vlakem či autobusem, nabídne Kraj Vysočina od nového roku výhodnější týdenní jízdné. Naopak jednotlivé jízdenky podraží.

„Sedmidenní zvýhodněná jízdenka má veřejnost více motivovat k využívání veřejné dopravy – autobusů i vlaků, navíc pomůže urychlit odbavování cestujících, neboť odpadne pravidelný nákup jednotlivých jízdenek. Pro cestující se zvyšuje komfort, protože mohou tuto jízdenku zakoupit i bezhotovostně,“ říká krajský radní Martin Hyský s tím, že by se tato výhoda měla vyplatit až 75 procentům cestujících.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jízdenku si cestující zakoupí u řidičů autobusů, na pokladnách nebo u průvodčích Českých drah. Její platnost bude sedm dní ode dne zakoupení, držitel bude po tuto dobu moci využít veřejnou dopravu na uvedené trase bez omezení počtu jízd v obou směrech. „Nová jízdenka se tak vyplatí nejen žákům, ale její výhody ocení i pravidelní cestující za prací. Cestující si kupuje jízdenku až do cíle své cesty, i když přestupuje. Může jet vlakem i autobusem,“ doplňuje Martin Hyský.

Od příštího roku se na Vysočině zároveň mění i ceny jednotlivého jízdného. V každém pásmu dojde k jednotnému zvýšení tarifu o dvě koruny.

Příklad výpočtu jízdného na trase Jihlava – Brtnice:

Jednotné jízdné 202328 korun
Jednotné jízdné 202430 korun

Předplacená 7 denní jízdenka (bez omezení počtu jízd) – 225 korun, jedna jízda přijde na 16 korun, pokud cestující pojede pouze 10x, vyjde jedna jízda na 22,5 korun.

Vzorec pro výpočet ceny 7 denní jízdenky: hodnota jednotlivého jízdného x 7,5

Zvýhodněné jízdné se týká pouze vlaků a autobusů zařazených do Veřejné dopravy Vysočiny.