FOTO: Frýdek-Místek se halí do vánoční výzdoby, těšte se i na zbrusu novou dekoraci

Foto: Město FM

FRÝDEK – MÍSTEK – V těchto dnech se město začíná zahalovat do vánoční výzdoby. K nejvýraznějším ozdobám budou patřit třímetrová osvětlená baňka v parku pod zámkem a tři svítící andělé s houslemi, píšťalou a harfou v parku u Jošta. Těšit se obyvatelé mohou také na tři vánočně nasvícené a ozdobené kašny na náměstí Svobody i tom Zámeckém. Osvětlený bude také podchod u knihkupectví Kapitola.

Foto: Město FM
Foto: Město FM

Výčet novinek tím zdaleka nekončí. Premiéru letos bude mít světelný závěs na střeše altánu v sadech Bedřicha Smetany a spolu s ním padesát zlatých brokátových hvězd, kterými pracovníci technických služeb zkrášlí stromy. „Děti z mateřských a základních škol opět ozdobí jehličnaté stromečky v květináčích, které budou stát před magistrátem Frýdku-Místku v Radniční ulici. Loni se zdobení setkalo s velkým ohlasem jak ve školách, tak i u veřejnosti. Minulý rok po Vánocích si školy jednotlivé stromky odvezly a vysadily na svých pozemcích. Nejinak tomu bude i letos,“ sdělila mluvčí města Frýdek-Místek Jana Musálková Jeckelová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: Město FM
Foto: Město FM
Foto: Město FM

Vánoční stromy budou již tradičně v centru Frýdku i Místku. Zámecké náměstí ve Frýdku zkrášlí jedle ojíněná, náměstí Svobody v Místku douglaska tisolistá. Oba stromy se budou kácet na žádost majitelů. U jednoho stromu hrozilo vyvrácení a panovala obava, že by na někoho mohl spadnout. Druhý zase roste v ochranném pásmu inženýrských sítí, takže by musel stejně k zemi. „Ve vánočním čase tak najdou nové využití a přinesou lidem radost,“ uzavřela Musálková Jeckelová.