Zaměstnanci na jatkách v Hraběticích na Znojemsku týrali zvířata

Záběry z videa: Spolek Zvířata nejíme

ZNOJMO – Kvůli hrubému zacházení se zvířaty na jatkách v Hraběticích na Znojemsku policie obvinila tři lidi z trestného činu týrání. Případem se policie začala zabývat minulý rok na základě zveřejněných záběrů. Na těch do zvířat zaměstnanci jatek kopou, dávají jim elektrošoky a radí se, jak sešlápnout seleti hlavu. Hrozí jim za to až tříleté vězení.

Aktivisté ze spolku Zvířata nejíme loni v létě zveřejnili téměř pětiminutový sestřih záběrů, na kterých zaměstnanci jatek při vykládce z nákladních aut do prasat či krav kopou, dávají jim elektrošoky, prasata vypadávají z auta na rampu a jeden ze zaměstnanců radí druhému, jak má seleti šlápnout na hlavu. Sestřihaná videa umístili na internetu, aby si je lidé mohli prohlédnout. „Záběry byly pořízeny v průběhu několika měsíců, což dokazuje, že brutální zacházení zaměstnanců se zvířaty zde bylo běžnou normou,“ uvedla Martina Žabenská ze spolku Zvířata nejíme. Státní veterinární správa na základě toho podala trestní oznámení. „Stíhání je vedeno pro trestný čin týrání zvířat, obviněny byly tři osoby,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb. Hrabětická jatka patřila k menším provozům a jejich chod nebyl pravidelný, proto zde stálý veterinární dozor nebyl. Předloni veterináři zjistili na jatkách závažné hygienické nedostatky a provoz byl na několik týdnů pozastaven. Loni po zveřejnění záběrů provozovatel jatek Intramo Znojmo jejich činnost zcela ukončil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.