Vsetíňané si opět můžou vyzvednout tašky na tříděný odpad

Foto: město Vsetín

BRNO – Občané Vsetína mají po nějaké době opět možnost získat zdarma sady různobarevných tašek na separovaný odpad. Stačí si je vyzvednout na radnici.

V roce 2021 získal Vsetín prvních několik stovek tašek, a to díky spolupráci s firmou EKO-KOM. Zájem předčil očekávání, proto radnice letos využila nabídku firmy na zvýhodněné dodání těchto sad. Společnost uhradila polovinu nákladů, druhou se podílelo město. Sada obsahuje tři tašky, a to na papír, plasty a sklo, přičemž je k dostání ve dvou velikostech. Menší jsou 20litrové, větší pak mají objem 40 litrů. Jejich účelem je ulehčit občanům třídění odpadu a jeho přenášení ke sběrným nádobám na separovaný odpad. „Naším cílem je podpořit separaci odpadů, neboť jejich celkový objem stále roste. Poctivým tříděním jednotlivých druhů můžeme výrazně snížit objem směsného komunálního odpadu, za jehož likvidaci platíme stále vyšší částky. Tyto tašky by tak mohly zvýšit motivaci občanů ke třídění,“ dodal místostarosta Petr Kudlík. Zájemci si sady tašek mohou vyzvednout u Lucie Vaňkové v 9. patře radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.