Do kina Metro 70 v Prostějově na špičkový filmový zážitek

rekonstrukce kina
Ilustrační foto kino Metro 70

PROSTĚJOV – Plánovaná modernizace zvukového systému v prostějovském kině Metro 70 je hotová. Ten tak nyní může nabídnout realistické a pohlcující ozvučení promítaných filmů. Kino se tak nyní technologicky vyrovná konkurenčním multiplexům.

V prostějovském kině Metro 70 byl během modernizace nainstalován zvukový systém Dolby Atmos. Jedná se o technologii prostorového zvuku, která se postupně stává standardem nejen pro vysokorozpočtové hollywoodské produkce, ale i na poli lokální filmové produkce. Zdaleka ne všechna kina v České republice touto technologií dosud disponují, ačkoliv každý rok se jejich počet  zvětšuje. Kino Metro 70 se kombinací špičkového laserového projektoru a prostorového zvuku po modernizaci technologicky vyrovná konkurenčním multiplexům, které tyto technologie rovněž využívají jako marketingovou výhodu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vychutnejte si nejočekávanější film tohoto podzimu

„Instalace zbrusu nového Dolby Atmos zvuku proběhla dle našich informací přesně podle plánu. Takže bych ráda všechny pozvala do kina, kde si budete moci užít nejen kvalitní obraz, ale i mnohem lepší zvukové efekty,“ říká náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová. Ve speciální předpremiéře si tak třeba můžete ve středu 22. listopadu vychutnat nejočekávanější film tohoto podzimu Napoleon režiséra Ridleyho Scotta.

„Celkové náklady na pořízení zvukového řetězce činily 4.975.000 Kč, z toho dotace ze Státního fondu kinematografie dosáhne 400.000 Kč. Kino Metro 70 se na modernizaci podílelo z vlastního investičního fondu částkou 1.300.000 Kč,“ shrnuje rekonstrukci zástupce ředitelky kina Michal Zábranský.