FOTO: Výborná práce policistů: Zabránili střetu fotbalových fanoušků v Heřmanovicích u Oder

Foto: PČR

HEŘMANOVICE U ODER – Potencionální bitce mezi fotbalovými fanoušky, díky včasným informacím zabránili policisté. Zadrželi 55 mužů, 17 z nich putovalo na policejní služebnu, aby zjistili jejich totožnost, kterou jim nechtěli sdělit, proto jim udělili uniformovaní pokutu a propustili.

Fanoušci si vybrali ke rvačce Heřmanovice u Oder v okrese Nový Jičín poblíž polských hranic. Začali se sjíždět kolem pondělního poledne 20. listopadu k polním cestám. Přijížděli zejména v dodávkách. Seděli v nich muži.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místo se rozjely policejní hlídky, ale také zásahová jednotka, speciální pořádková jednotka, kynologové, cizinecká policie a kriminalisté zabývající se problematikou extremismu. „Díky rychlé reakci policistů ke střetu přítomných nedošlo. „Cizinci u sebe měli  prvky oblečení, které nasvědčovaly, že se připravují na fyzický střet. Potvrdilo se, že se jedná o fanoušky jednoho konkrétního fotbalového klubu ze sousedního státu, kteří očekávali fanoušky dalšího klubu ze zahraničí,“ potvrdila mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR