Město chce vyhnat herny i kasina

Ilustrační foto

PLZEŇ – Město Plzeň vyhlásí nulovou toleranci hazardu. Podle primátora Romana Zarzyckého, který za iniciativou stojí, je cílem vytěsnit z katastru města jak herny, tak kasina. Jednotlivé provozovny by měly zaniknout nejdéle v horizontu dvou let.

„Plníme předvolební sliby, které jsme občanům dali. V tuto chvíli je v Plzni téměř čtyřicet hracích míst v souladu s vyhláškou. Tu chceme neprodleně změnit tak, aby do dvou let v Plzni nebyla ani jedna herna a ani jedno kasino. Jsem přesvědčen, že negativní jevy, které se s herními místy pojí, převažují nad ekonomickou stránkou věci a příjmem peněz z hazardu do městského rozpočtu. Těší mě, že se proti hazardu v Plzni postavili i všichni radní, za což jim děkuji,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Vyhláška o regulaci provozování hazardních her ze srpna loňského roku uvádí osmačtyřicet hracích míst. Na několika z nich ale byla hra ukončena, a to z důvodu neplnění kritérií stanovených zákonem. Nejvíce provozoven je na území centrálního obvodu, následují druhý městský obvod, první městský obvod a čtvrtý městský obvod. Příjmy do městského rozpočtu z hazardu jsou letos očekávány ve výši přes 410 milionů českých korun, v příštích letech to ale s ohledem na účinnost a podobu vládního konsolidačního balíčku bude suma výrazně nižší – podle ekonomického úřadu magistrátu zhruba 130 milionů korun.