Na zamrzlé a zasněžené silnice už vyrazily silničáři

Zdroj: HZS Pardubice

SVITAVY – S přicházející zimou a s ní spojenými komplikacemi kvůli sněhu a náledí nastává i údržba všech silnic a chodníků. Ta zůstane pro letošní zimu téměř stejná jako předchozí rok. Silničáři se postarají o čtyřicet šest kilometrů chodníků a padesát sedm kilometrů silnic.

Údržba silnic je rozdělena do pěti tras, údržba chodníků do sedmi. „Bohužel není v našich silách obhospodařit všechny městské chodníky, plán údržby je ale sestaven tak, aby se lidé mohli po Svitavách v zimě bezpečně pohybovat, i když třeba musí přejít na druhý chodník,“ vysvětlil Bronislav Olšán ze společnosti Sportes. S návrhy důležitých neudržovaných úseků do plánu zimní údržby se můžete obracet na bronislav.olsan@sportes.svitavy.cz.

Během listopadu dostaly neudržované chodníky cedulky s označením. „Z této varianty nejsme úplně nadšení, po debatách s právním oddělením se ovšem tento systém jeví jako nutný. Ať už z důvodu lepší informovanosti chodců přímo v místě neudržovaného úseku, tak především z hlediska možných komplikací při likvidaci nějaké pojistné události ze strany pojišťovny,“ řekla místostarostka města Ditta Kukaňová. Cedulky neničte, v příštím roce z ulic opět zmizí. Na přehlednou mapu zimní údržby, ve které snadno najdete udržované a neudržované komunikace, udržované chodníky, schody a mosty najdete na odkaze.