Desetitisíce za drogy. Muž ze Šternberska distribuoval pervitin a marihuanu

Drogy
Foto Policie ČR

ŠTERNBERSKO – Na pěkné peníze si musel přijít 36etý muž ze Šternberska, který prodával pervitin a marihuanu. Kriminalisté si však na něj posvítili a v polovině minulého týdne ho zadrželi v Uničově. Svou nekalou činnost teď zaplatí ztrátou svobody až na deset let.

Kriminalisté olomouckého TOXI týmu obvinili 36letého muže ze Šternberska z drogové trestné činnosti. „Jak zjistili, obviněný si měl nejméně od ledna 2021 do listopadu letošního roku obstarávat pervitin, který měl nejen užívat pro vlastní potřebu, ale také jej za úplatu distribuovat dalším osobám,“ informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová. Takto měl distribuovat skoro 400 gramů pervitinu, za takové množství drogy by mohl získat až 400 tisíc korun. V minulém roce měl nejméně jednou pervitin i sám vyrobit. Kriminalisté také zjistili, že měl v minulosti vypěstovat i několik rostlin konopí, které měl sklidit a usuši a přechovávat až do února 2022. Marihuanu si měl také dopřávat sám nebo ji prodávat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Kriminalisté muže zadrželi v polovině minulého týdne v ulicích Uničova. Našli u něj znovuuzavíratelné sáčky, takzvané dealeráky, s pervitinem. Při domovních prohlídkách v místech, kde běžně přebývá, objevili další stopy drogové trestné činnosti.

„Obviněný, který byl v minulosti již soudně trestán za různorodou trestnou činnost, je aktuálně stíhán vazebně,“ objasnila Vaňharová V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až deset let za mřížemi.