Lidem z Prahy 6 bude sloužit nový parkovací dům na Dědině

Nový parkovací dům bude určený rezidentům Prahy 6. / Zdroj: MČ Praha 6

PRAHA – Výstavba nové tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu přinesla místním obyvatelům nesnáz v podobě úbytku parkovacích míst. Kompenzovat tento problém má nový parkovací dům, který vyroste ve Vlastině ulici, tedy v těsné blízkosti trati. Jak bude vypadat a kolik aut se do něj vejde?

Stavbu parkovacího domu na Dědině si v rámci participace s hlavním městem odsouhlasili přímo místní občané. Stát bude u křižovatky Vlastiny s Drnovskou ulicí a určený bude pro rezidenty městské části Praha 6. „Vystavěný bude jako železobetonový skelet se třemi nadzemními podlažími a jedním částečně zapuštěným suterénem. Střecha objektu bude částečně kryta pergolou s popínavou zelení, která se bude nacházet i na stěnách orientovaných k přilehlému panelovému domu,“ říká Zdeněk Hřib, náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast dopravy. Celková kapacita parkovacího domu bude 290 parkovacích stání. Hlavní město za stavební práce zaplatí přibližně 265 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Součástí výstavby parkovacího domu je i úprava okolí. / Zdroj: MČ Praha 6