FOTO: V Třinci si dobrovolníků váží. Ocenění se dostalo více než sedmdesáti lidem

TŘINEC -Práce dobrovolníků je nejen záslužná, ale mnohdy i náročná. Lidé, kteří ze své vlastní vůle, volném čase a bez nároku na peněžní odměnu pomáhají druhým. Takoví srdcaři jsou také v Třinci. Dostalo se jim náležitého ocenění.

Na sedmdesát dobrovolníků, kteří pomáhají organizacím Adra, Slezské diakonii a Knihovně Třinec ocenila na slavnostní akci primátorka Třince Věra Palkovská. Slavnostní oceňování dobrovolníků proběhlo v pondělí 20. listopadu v třinecké knihovně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: Město Třinec
Foto: Město Třinec
Foto: Město Třinec

Za svou práci převzali dobrovolníci pamětní poděkování a drobné dárečky od zástupců dobrovolnických organizací a také od představitelů města. Primátorka Palkovská poděkovala dobrovolníkům za radost a světlo, které přinášejí do života seniorům, dětem i nemocným. „Zaštiťující organizace společně se statutárním městem Třinec pro oceněné připravili kulturní program i malé občerstvení,“ popsal setkání sociální pracovník odboru sociálních věcí města Třince Vlastimil Starzyk. Přítomní si poslechli například pěvecké vystoupení.

Foto: Město Třinec
Foto: Město Třinec

Za vedení Třince byl slavnosti přítomný také náměstek primátorky Třince pro sociální oblast, školství, kulturu a příspěvkové organizace Radim Kozlovský. Za úřad dobrovolníkům poděkovala vedoucí odboru sociálních věcí města Třinec Jana Klusová.