Olomoucká fakultka má novou lůžkovou část pro pacienty, kteří potřebují intenzivní rehabilitaci

Fotky FN Olomouc

OLOMOUC – Nejen lidem po ortopedických operacích, ale všem pacientům Fakultní nemocnice Olomouc (FN) bude sloužit nové lůžkové oddělení vybudované v pavilonu S, tedy v sídle Ortopedické kliniky. Nová lůžková část by měla pomoci vracet pacienty po zdravotních lapáliích do běžného života.

Nová lůžková část, kterou Oddělení rehabilitace otevřelo v sídle Ortopedické kliniky, nabídne dvacet lůžek, které budou sloužit nejen lidem po ortopedických operacích, ale také všem pacientům FN Olomouc. Samotná stavba rehabilitačního lůžkového oddělení, které v nemocnici doposud chybělo, začala v dubnu loňského roku. O pacienty se tu bude starat dvacetičlenný personál – lékaři, fyzioterapeuti, sestry, kteří budou mít k dispozici moderní přístroje a pomůcky. „To, že se nová jednotka nachází přímo v sídle Ortopedické kliniky, je samozřejmě velkou výhodou pro samotné ortopedické pacienty, nová lůžka však poslouží i pro potřeby cerebrovaskulárního a traumatologického centra či pacientům po neurochirurgických operacích,“ vysvětluje primář Oddělení rehabilitace Petr Kolář.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Zcela nové vybavení pokojů

Při stavebních úpravách dostala budoucí lůžková jednotka nové povrchy podlah, došlo k vyspravení a malbě stěn a zhotoveny byly také kazetové podhledy. „Dále byla kompletně provedena nová elektroinstalace včetně svítidel a koncových prvků a v jednom lůžkovém pokoji byl obnoven přívod medicinálních plynů, konkrétně kyslíku. Jednotlivé pokoje byly opatřeny systémem sestra-pacient. Oddělení bylo vybaveno novými lůžky a ostatním potřebným nábytkem,“ popisuje provedené úpravy vedoucí Odboru investic FN Olomouc František Valíček.