Sportovní hale v Kroměříži je zas o krok blíž, zastupitelé odklepli nákup pozemků

Vizualizace: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Vedení Kroměříže učinilo další krok k výstavbě sportovní haly v Obvodové ulici. Od společnosti KS Estate koupí pět pozemků o celkové výměře 3 000 metrů čtverečních. Stát budou 6,5 milionu korun. Nákup schválili kroměřížští zastupitelé.

Sportovní hala bude určena například pro volejbal, basketbal, nohejbal, florbal, sálovou kopanou, házenou, stolní tenis, badminton, futsal, gymnastiku či pro taneční sporty. Přitom je prostorově dimenzována tak, aby se v ní mohlo hrát i na nejvyšší úrovni. Počítá se například s potřebnou výškou stropu pro volejbalové soutěže či s výběhovými zónami nutnými pro další sporty.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hala bude mít obdélníkový půdorys s maximálními rozměry cca 70 x 39 metrů, hrací plocha bude o maximálních rozměrech 45 x 25 metrů. Počítá se s kapacitou hlediště pro zhruba 400 diváků a kapacitou šaten pro 175 sportovců. Hala bude umístěna jižně od plaveckého bazénu ve vzdálenosti asi 75 metrů, vhodně tak doplní ostatní blízká sportoviště.

Samozřejmostí je i nízká spotřeba energií, vytápět se proto bude tepelným čerpadlem a střecha se osadí fotovoltaikou. V plánu je i výstavba stovky parkovacích míst a dvou stání pro autobusy.

Náklady na stavbu haly jsou odhadovány na necelých 300 milionů korun a úpravy komunikací, parkování a sadové úpravy v lokalitě sportovišť na zhruba 15 milionů korun. Město chce na stavbu čerpat dotace. Od zajištění financování se bude odvíjet i realizace sportovní haly, jejíž stavbu by vedení města chtělo zahájit v roce 2025.

Vizualizace: město Kroměříž