Dvacetiletá řidička při silniční kontrole nabourala policejní vůz. Neměla řidičák

zdroj Policie ČR

ČESKOKRUMLOVSKO – Českokrumlovští policisté vyjížděli v pondělí 12. února ve večerních hodinách ke kuriózní dopravní nehodě. Dvacetiletá řidička v jedné z obcí na Českokrumlovsku nabourala při kontrole do služebního automobilu policistů. Ukázalo se, že nemá řidičský průkaz. Policistům pak sdělila, že se chtěla naučit řídit. „Učitelem autoškoly“ byl její třiadvacetiletý přítel.

K nehodě došlo v obci Polná na Šumavě. „Vše začalo tím, že si policisté z obvodního oddělení v Horní Plané v rámci hlídkové činnosti všimli podezřelého chování řidiče vozidla značky Škoda Superb. Ten na sebe v tomto případě policisty upozornil tím, že se k jejich vozidlu přibližoval za stálého užití dálkových světel a následně na křižovatce při odbočování nedal znamení o změně směru jízdy. Policisté se tak rozhodli, že vozidlo zkontrolují,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při silniční kontrole se však stalo něco, co policisté nečekali. „Kontrolované vozidlo totiž začalo z ničeho nic couvat a narazilo do přední části služebního vozidla,“ zkonstatoval policejní mluvčí.

Policisté poté zjistili, že za volantem seděla dvacetiletá řidička, která navíc nevlastní řidičský průkaz. Řidička podle informací policie neřídila pod vlivem alkoholu ani jiných návykových látek. Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Škoda na obou automobilech byla vyčíslena na nejméně 30 000 korun.

A co že bylo důvodem jízdy dvacetileté „řidičky“? Touha naučit se řídit. „Pomyslného učitele autoškoly v tomto případě ztvárnil její třiadvacetiletý přítel a zároveň majitel automobilu. Případem se nyní budou zabývat českokrumlovští dopravní policisté,“ dodal Šupík.