Udržitelná obuv ze zlínské univerzity se představila v New Yorku

Foto: archiv UTB

ZLÍN – Práce zlínských studentů z Univerzity Tomáše Bati získaly uznání v Českém centru v New Yorku. Při cestě do USA se zároveň předvedly v rámci Slovak Fashion Night Ball.

Studenti pod vedením Oldricha Voyty, pedagoga a studenta doktorského studia na Centru výzkumu obouvání, vytvořili kolekci dámské obuvi na podpatku z recyklovaných textilních materiálů „TY si IQ“. Obuvnický workshop připravilo celkem šest studentů Fakulty multimediálních komunikací a dva studenti z Centra výzkumu obouvání. Samotný materiál „TY si IQ“ vznikl v dílnách slovenského Ateliéru71, pod jehož záštitou letos vznikla i přehlídka udržitelné módy na jubilejním třicátém Slovak Fashion Night Ball v sobotu 27. ledna v New Yorku.  Objevily se na něm i práce zlínských studentů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Ke spolupráci s Atelierem71 jsme se dostali díky tomu, že mne napřímo oslovil tento bratislavský ateliér, dozvěděl se o mé práci skrze spolupráci s první dámou České republiky, Evou Pavlovou. Ateliér71 připravil pod vedením Moniky Lacekové   módní kolekci o 24 modelech, kdy využili ke své práci inovativní materiál “TY si IQ”. Díky této spolupráci tak vznikla udržitelná módní kolekce, tak i designová obuv na podpatku, která navíc cílí na pohodlí nositelky. Poprvé se obuv našeho ateliéru Design obuvi a Centra výzkumu obouvání prezentovala v USA, to beru jako ohromný úspěch,“ těší Oldricha Voytu.

Během cesty do Spojených států byl Oldrich Voyta pozván Suzannou Halsey z organizace Czechoslovak Society of Arts and Sciences na přednášku do Českého centra v New Yorku. Na přednášce Stepping into the Future: Art and Science of Shoe Design přiblížil Oldrich Voyta nejen své práce, mezi které patří například inaugurační obuv současné první dámy ČR Evy Pavlové, ale také obuvnické řemeslo jako celek.

Foto: archiv UTB