Tábor hledá ředitele nebo ředitelky pěti škol ve městě

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

TÁBOR – Vedení Tábora vyhlásilo konkurz na ředitele či ředitelky škol na území města. Důvodem je uplynutí funkčního období a pokračování v dříve nastoleném trendu, že po šesti letech ve funkci se na ředitelské posty vypíší konkurzy. Současným školským manažerům skončí funkční období k 31. červenci 2024.

Jak informoval mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák, rada města výběrová řízení vyhlásila v únoru 2024. „Jedná se o Základní školu a Mateřskou školu Tábor, Helsinská 2732; Základní školu a Mateřskou školu Tábor, Husova 1570; Základní školu Tábor, Zborovská 2696; Mateřskou školu Tábor, Kollárova 2497 a Mateřskou školu Tábor, Sokolovská 2417,“ vyjmenoval mluvčí radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Místostarostka pro školství Lenka Horejsková vysvětlila, že konkurz je nutno formálně vyhlásit čtyři až šest měsíců před vypršením funkčních období. Loni se podobně konalo výběrové řízení na post ředitele Základní školy Mikuláše Husi. „Chceme, aby to bylo ke všem školám stejně spravedlivé. Konkurzy jsou otevřeny pro všechny zájemce. Základním předpokladem je, aby připravil strategii řízení školy s důrazem na poskytování moderního vzdělání, odpovídající současným trendům a moderní pedagogiku,“ uvedla místostarostka.

Město Tábor je přesvědčeno, že klíčem k dobré škole je vynikající ředitel/ředitelka. „Považujeme další zdravý rozvoj školství za naprosto klíčovou věc pro budoucnost města. V nejbližších letech na něj chceme upřít energii jako na jednu z nejvyšších priorit. Stěžejní pro školu je samozřejmě její ředitelka či ředitel. A při výběru kvalitní osobnosti se budeme zaměřovat především na schopnost a talent být lídrem pedagogického procesu,“ uvedl starosta Štěpán Pavlík.

Přihláška musí být doručena do 8. března do 11:00 hodin, a to prostřednictvím poštovní či jiné přepravy nebo osobně na podatelnu Městského úřadu, případně prostřednictvím datové schránky. Předpokládaný nástup na vedoucí pracovní místo je 1. srpna 2024.