V Hodoníně se bude konat finále soutěže krásy Česko – Slovenská Miss Roma 2024

Foto: Město Hodonín

HODONÍN – Město Hodonín bude tradičně hostit slavnostní finále soutěže krásy Česko – Slovenská Miss Roma 2024, kterou pořádá organizace Romia. Z dvanácti finalistek porotci vyberou romskou královnu. Finalistky si můžete prohlédnout zde.

V Hodoníně se 15. června 2024 uskuteční slavnostní finále soutěže krásy Česko – Slovenská Miss Roma, kterou pořádá organizace Romia. Soutěž má podle organizátorů za cíl podpořit sebevědomí a hrdost romských dívek, ukázat jejich krásu a talent a zároveň přiblížit romskou kulturu a tradice široké veřejnosti. „Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo více než šedesát dívek jak ze Slovenska, tak i z České republiky, kromě toho se nám přihlásila tři děvčata žijící v Irsku,“ uvedl Miroslav Malík z pořadatelské organizace Romia cz. Aby dívky postoupily do finále, musely prokázat své schopnosti v chůzi v lodičkách, romském tanci a rozhovoru. Výbor podle organizátorů přihlížel kromě vzhledu dívek i k jejich inteligenci. Cílem organizátorů není jen najít nejkrásnější a nejtalentovanější romskou dívku, ale také podpořit vzájemnou sounáležitost a respekt mezi romskou a neromskou společností.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Před finálovým večerem se dívky zúčastní soustředění, kde budou intenzivně nacvičovat choreografii na finálový večer. „Soustředění se bude konat od 9. do 15. června na Penzionu Jana v rekreační oblasti Radějov Mlýnky v blízkosti Strážnice,” přiblížil Malík. Na samotném finálovém večeru, který se uskuteční od 20:00 hodin v Kulturním domě Horní Valy 6 v Hodoníně, se dívky představí v pěti disciplínách: Představení ve společenských šatech, rozhovor s moderátorem Janem Čenským, promenáda v plavkách, módní přehlídka ve společenských šatech a nebude chybět romský čardáš, který děvčata zatančí jak samostatně, tak i společně.