Bezdůvodný útok v pražském metru: Agresor brutálně napadal cestující!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Agresor bezdůvodně napadal lidi v pražském metru! Jeho agresivní chování eskalovalo, když nejprve odstrčil jednoho z cestujících, udeřil ho loktem do ramene a poté začal hrubě urážet ostatní a dokonce na jednu ženu plival. Policie hledá další poškozené, kteří by mohli pomoci při objasnění celého případu.

Incident se odehrál na začátku března ve večerních hodinách v pražském metru, konkrétně na stanici Florenc. Devětadvacetiletý muž bezdůvodně urážel a napadal všechny kolem a jeho agrese se pořád stupňovala. „Jednoho z cestujících v přestupním vestibulu odstrčil, udeřil ho loktem do oblasti ramen a pokračoval dál na nástupiště. Tam vstoupil do přijíždějící soupravy jedoucí na Černý Most a uvnitř začal okamžitě slovně, velmi hrubě urážet cestující a na jednu ženu dokonce plival,“ oznámil k případu policejní mluvčí Richard Hrdina.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Následně se jeden z cestujících postavil agresorovi do cesty a vystrčil ho ven ze soupravy na stanici Křižíkova. Ten si začal vybíjet agresi na zavřených dveřích vagónu, bouchal do nich pěsti a snažil se je vykopnout. „Ve chvíli, kdy metro odjelo, napadl dalšího muže, kterého kopl do břicha a dále hned zaútočil na druhého muže, který od agresora inkasoval úder do obličeje, který mu z největší pravděpodobností způsobil krvácivé zranění,“ upřesnil Hrdina. Nakonec odjel do další stanice, kde na něj již čekali připravení policisté, kteří ho zadrželi.

Devětadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu výtržnictví ve druhém odstavci. V případě odsouzení mu hrozí až tři roky vězení. Nicméně k řádnému vyšetření celého případu potřebují detektivové vyslechnout co nejvíce lidí, kteří byli agresorem napadeni. Všechny poškozené prosí, aby se přihlásili na tísňové lince 158 a sdělili informace, které by mohly vést k objasnění tohoto případu.