Opilec se chtěl projet v cizím autě, daleko ale nedojel. Přesto má na krku paragrafy

Zmíněný Mercedes Benz, foto Policie ČR

ŠUMPERSKO – Na Velikonoční pondělí 36letý muž posilněný alkoholem sedl krátce před půlnocí do cizího Mercedesu zaparkovaného před hospodou v Bludově na Šumpersku. I když daleko nedojel, přijeli si na něj posvítit policisté. Ti zjistili, že se dopustil hned dvou trestných činů.

První dubnový den krátce před půlnocí nasedl 36letý muž do odemčeného Mercedesu Benz, který byl zaparkovaný před hospodou v Bludově na Šumpersku a prý byl odemčený. Z odkládacího prostoru v palubní desce si vzal klíče a nastartoval, aniž o tom věděl majitel auta. Rozjel se a vyjel na travnatou plochu, kde narazil do dřevěné vývěsní tabule. Pak se rozhodl vrátit, odbočil na místní komunikaci a sjel zpět na parkoviště. „Při jízdě ze svahu poškodil přední nárazník vozidla. Ke zranění řidiče nedošlo. Přivolaná hlídka u něho provedla dechové zkoušky s pozitivními hodnotami 1,65 a 1,63 alkoholu v dechu,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Opilý muž se policistům na místě přiznal, že nemá řidičák. Na autě způsobil škodu předběžně za 20 000 korun. Policie případ prověřuje pro dva trestné činy, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívání cizí věci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.