Jubilejní Slovácký okruh chystá neopakovatelnou podívanou pro fanoušky jedné stopy

Foto: archiv pořadatelů

STARÉ MĚSTO – Staré Město rozburácí silné stroje na Slováckém okruhu. Jubilejní 20. ročník motozávodů s podtitulem O cenu Milana Šobáně staršího nabídne o víkendu 4. – 5. května atraktivní podívanou.

Na trati se představí na dvě stovky jezdů, kteří změří síly v 19 kategoriích. „Hned po spuštění přihlášek jsme zaznamenali obrovský zájem, a to včetně zahraničních jezdců. Přijedou závodníci ze Slovenska, Rakouska nebo Německa. Na okruhu se letos představí i silný ženský tým Wonder Woman s aktuálně nejlepší českou roadracingovou jezdkyní Veronikou Hankocyovou. Nesmíme ale zapomenout ani na domácí jezdce. Karel Kalina letos slaví 70 let, přesto bude startovat hned ve dvou kategoriích,“ láká Petr Chmelař z pořádajícího Motoklubu Staré Město.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Kdybych měl lepší motorky, klidně bych startoval i ve třech,“ doplňuje ho s úsměvem staroměstský veterán Kalina.

Staré Město bude zastupovat i Milan Šobáň mladší, v kategorii sajdkár Karel Rýdlo s Jiřím Kunzem, Petr Verbík se Stanislavem Parýzkem a Petr Chmelař s René Andrýskem. Z téměř domácího Uherského Hradiště dorazí i kompletní rodina Matušových, tedy otec Karel senior a jeho synové Karel junior a Pavel. V kategorii do 600 cm³ dojde i na atraktivní střet dvou generací jezdců – sejdou se v ní pětačtyřicetiletý Marek Červený a pětadvacetiletý Petr Najman.

Na okruhu budou k vidění stroje, mezi kterými je téměř 100 let rozdílu, tedy veterány BSA z roku 1938 i rok staré motorky s „litrovým“ objemem a sílou dvou stovek koní. Pro diváky je i letos připravený doprovodný program. Děti se pobaví při Bambino party a v plánu je i sobotní koncert kapely Tabák – Kabát revival. Vstupné činí 100 korun na dospělou osobu a den, děti mají vstup zdarma.