Vsetín vzdá poctu Josefu Sousedíkovi, vystaví „jeho“ Slovenskou strelu

Foto: Město Vsetín

VSETÍN – Umělecké dílo z dílny sochařky inspirované Slovenskou strelou vzdá hold Josefu Sousedíkovi, vsetínskému továrníkovi a vynálezci. Artefakt bude vystaven v novém dopravním terminálu, který se slavnostně otevře v pátek 3. května.

Spolek Josef Sousedík genius Valašska dostal nápad na uctění památky výše jmenovaného. Do dopravního terminálu umístí umělecké dílo, které bude odkazovat na motorový vlak, pro nějž Sousedíkova továrna sestrojila mnoho komponentů. Mimo jiné pro něj vynalezla unikátní benzinoelektrický systém přenosu energie. Z několika návrhů komise vybrala artefakt od Veroniky Plátkové, která jej pojmenovala Součinnost. „Objekt je složen ze tří částí. Kus zatočené červené kabiny z akrylátové pryskyřice, prostorové schéma hybridního pohonu z kovu a LED neonu a díl z plexi skla a LED osvětlení, ztvárňující Sousedíkem nakreslenou skicu motoru. Dostáváme se tedy od společného díla, jímž je vlak Slovenská strela až do Sousedíkovy mysli, k jeho myšlence,“ představila Veronika Plátková své dílo, které bude odhaleno v pátek 3. května během slavnostního otevření dopravního terminálu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.