Sbírka Zasukované tkaničky podpoří olomoucké vozíčkáře, přichystán je také benefiční koncert

Ilustrační foto, Spolek Trend vozíčkářů Olomouc

OLOMOUC – Olomoučtí vozíčkáři opět vyrazí do ulic a budou do kasiček vybírat penízky. Sbírku pořádá každý rok Spolek Trend vozíčkářů Olomouc, vybrané finanční prostředky pomohou dofinancovat služby pro lidi s tělesným postižením. Letos se také chystá benefiční koncert poprvé v krásných prostorách Červeného kostela v Olomouci.

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc pomáhá lidem s těžkým tělesným handicapem už 30 let. V rámci této pomoci pořádá každoročně celostátní sbírku Zasukované tkaničky, jejíž výtěžek slouží k dofinancování služeb pro tyto lidi. Letos se ve středu 22. května uskuteční už 22. ročník této známé sbírky a veřejnost nepřijde ani o benefiční koncert. Ten nově najde své útočiště v Červeném kostele v Olomouci a na podporu Spolku Trend vozíčkářů od 18:00 hodin vystoupí nevidomý zpěvák Radek Žalud, kterému se přezdívá „český Bocelli“. Úplnou novinkou bude vystoupení stand-up komika Tonyho a jako zlatý hřeb večera se představí hvězdný zpěvák Václav Lebeda alias Voxel, který je již letitým podporovatelem Spolku. Vstupné na koncert je dobrovolné a je na něj nutné si rezervovat místo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc slaví krásných 30 let

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc je jednou z největších organizací poskytujících sociální služby v Olomouckém kraji. V letošním roce slaví významné třicáté jubileum od svého založení. V roce 1994 založili Spolek přímo lidé s těžkým tělesným handicapem. Jejich cílem bylo po vzoru „independent living“ ze západních zemí zajistit potenciálním klientům nezávislý a důstojný život v jejich přirozeném prostředí a předcházení jejich umístění do ústavní péče. Od té doby poskytuje Trend vozíčkářů Olomouc komplexní služby jako službu osobní asistence, sociální rehabilitace, odbornou poradnu s půjčovnou kompenzačních pomůcek a zaměstnává osoby s těžkým zdravotním postižením.

„Každou naši akci v letošním roce bereme jako pomyslnou oslavu třicátin Spolku Trend vozíčkářů. Naše oslavy započaly pořízením nového automobilu pro službu osobní asistence, který jsme mohli pořídit díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj. V letošním roce se Trendu vozíčkářů dostává od veřejnosti a firem neskutečné podpory a věříme, že se i přes nepříznivou situaci v této době do sbírky Zasukované tkaničky zapojí široká veřejnost. Právě podpora veřejnosti je pro nás velkou odměnou za úctyhodnou práci, kterou odvádí všichni naši pracovníci,“ říká PR manager a fundraiser Spolku Milan Papežík.

Pořád se něco děje

„Vybrané finanční prostředky slouží k dofinancování poskytovaných sociálních služeb a nákup kompenzačních pomůcek. Do budoucna bude samozřejmě potřeba nemalých finančních výdajů, neboť našim dlouhodobým cílem je rozšíření spektra nabízených sociálních služeb. S tím je spojeno nezbytné přestěhování Spolku do modernějších a hlavně větších prostor,“ prozradil ředitel Spolku Tomáš Zrnka. Mimo sbírky Zasukované tkaničky se v červnu můžeme těšit na dvanáctý ročník Olomoucké štafety na vozíku, která proběhne v Rudolfově aleji na olomoucké Floře,“ uzavřel Zrnka.