Důchodkyně se nepoučila. Internetoví podvodníci jí vybílili konto už podruhé

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – O statisíce přišla seniorka ze Slovácka, která zpřístupnila svůj počítač s internetovým bankovnictvím podvodníkům. Přišla o 170 tisíc korun a nebylo to poprvé.

Seniorku v minulosti zlákala investice do bitcoinů. Tím, že poskytla vzdálený přístup do svého počítače údajnému finančnímu poradci, který za ni „obchodoval“, přišla o statisíce korun. Nepoučila se. „Nový inzerát vyzývající podvedené osoby v souvislosti s investováním do bitcoinů sliboval navrácení ztracených financí, které se inzerující společnosti údajně podařilo zajistit. Na základě projeveného zájmu ženu kontaktoval domnělý zástupce společnosti, který ji také přiměl k nainstalování aplikace umožňující vzdálený přístup do počítače,“ přiblížil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podvodník si skrze její internetové bankovnictví založil půjčku, kterou v několika platbách přeposlal na různé zahraniční účty. Žena v domnění, že se pracovník společnosti snaží získat její peníze nazpět, přišla o dalších 170 tisíc korun. „Za trestný čin podvod, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací hrozí pachateli až 8 let za mřížemi,“ uzavřel Šiška.