Do Kyjova se vrací populární HamBurger Fest

foto: Backstage agency

HODONÍN – Populární gastronomický festival se uskuteční v sobotu 25. května v Kyjově. Návštěvníci se mohou těšit na výběr českých food trucků a stánků, které nabídnou různé druhy hamburgerů. Kromě toho bude možnost ochutnat i další slané a sladké speciality, stejně jako pivo, víno, koktejly a domácí limonády, a to za doprovodu pestrého kulturního programu.

Festival nabídne hamburgery s trhaným vepřovým masem, bio hovězím, černé burgery, smash burgery, ale i bezlepkové verze nebo ty pro vegetariány. Přestože HamBurger Fest je především festival burgerů, doplní je navíc i španělská paella, tortily, sušené maso nebo chilli speciality. „Po úspěšném prvním ročníku HamBurger festivalu jsme se rozhodli, že k nám do Kyjova opět přineseme tuto akci a s ní i spoustu novinek. Věříme, že si to návštěvníci opět plně užijí,“ uvedl ředitel Městského kulturního střediska Kyjov Mgr. Ladislav Pavluš. Pro milovníky sladkého zde budou připraveny novinky v podobě lívanečků nebo domácích buchtiček s krémem, dále pak donuty, makronky, churros s mléčnou belgickou čokoládou, bublinkové waffle nebo poctivá škrábaná zmrzlina z opravdových surovin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Do Kyjova opět přijede BEERJET, čili návštěvníci se mohou těšit na výdej vychlazeného pivečka bez velkých front. „Pro letošní rok jsme se snažili gastro nabídku rozšířit, proto věříme, že akce bude pro lidi komfortnější a sortiment ještě pestřejší,“ sdělil Lukáš Lauman z agentury Backstage. Nebudou chybět svěží alko i nealko koktejly, víno, domácí limonády nebo lahodná voňavá káva z nádherného Fiatu 500 předělaného na kavárničku. Kromě vybraných pochoutek je připravený i bohatý doprovodný program, kterým provede zkušený moderátor Ondřej Albrecht. Na podiu se představí skvělá kapela Křídla a až z Českých Budějovic dorazí oblíbení Denyho Parťáci. Děti si užijí zábavu při show s postavičkami z Ledového Království, skákací hrady, herničky, tetovačky, balónky, soutěže a další pestrou zábavu. Akce začne v 11 hodin a potrvá až do 21 hodin. Vstup je pro všechny zdarma. Aktuální informace budou na HamBurger Fest KYJOV | Facebook.