Filmový festival ve Zlatém jablku: Autogramiády, projekce i charitativní pečení

Foto: archiv OZC Zlaté jablko

ZLÍN – Největší zlínský filmový svátek nemůže Zlaté jablko vynechat. Již nyní je možné si prohlédnout výstavu umělecky ztvárněných klapek, to hlavní ale propukne až 30. května. Kromě stovek filmových projekcí nabídne program ve Zlatém jablku setkání s filmovými hvězdami na autogramiádách, hry, zábavu i charitativní Pečení s UNICEF.

Po celých sedm dní budou mít návštěvníci Zlatého jablka řadu příležitostí, jak si festival užít. Golden Apple Cinema ve svých kinosálech nabídne téměř 300 filmů z 55 zemí světa. U mnohých z nich jsou festivalové projekce jedinou příležitostí, jak je v Česku zhlédnout. „Na své si přijdou děti od těch nejmenších, školáci, teenageři, ale i dospělí. Je opravdu z čeho vybírat,“ potvrdil Jiří Kratochvíl, ředitel Zlatého jablka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Návštěvníci také budou mít každý den příležitost setkat se s hvězdami filmového plátna osobně. Oblíbené komentované autogramiády se konají vždy od 17 hodin. Zajímavé hosty k rozhovorům přivítá i studio Českého rozhlasu Zlín, které bude z festivalového Zlatého jablka vysílat živě denně mezi 14. a 16. hodinou.

„Další osobnosti včetně vyslance dobré vůle Českého výboru pro UNICEF, Patrika Eliáše, bude možné vidět při tradiční charitativní akci Pečení s UNICEF,“ doplnil Jiří Kratochvíl. To se uskuteční v sobotu 1. června od 9 do 14 hodin. Pečivo, které letos dodala Pekárna U Jahodů, budou prodávat právě známé tváře a výtěžek z prodeje poputuje na podporu programů UNICEF na pomoc dětem.

Novinkou v programu ve Zlatém jablku jsou hry na všechny způsoby. Virtuální hry, neboli VR gaming, budou k dispozici každý den od 9 do 19 hodin. K vyzkoušení bude hra od českých vývojářů Beat Saber. Exotickou japonskou hračku Kendama, která procvičuje dovednosti a pohybové schopnosti, nabídne stejnojmenný workshop v neděli 2. června od 9 do 19 hodin. A nadšenci do Pokémonů určitě ocení Pokémon den. V pondělí 3. června od 9 do 16:30 si mohou do Zlatého jablka přijít „trejdovat“ Pokémon karty, ale také se naučit, jak s nimi hrát, jak určit jejich hodnotu či jak poznat padělek. Připraveny jsou také hry a soutěže o Pokémon produkty.

Foto: archiv OZC Zlaté jablko
Foto: archiv OZC Zlaté jablko