Letošní festival Pod duhovými křídly překvapil mnoho diváků. Nabídl krásné dojmy a zážitky

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Festival Pod duhovými křídly letos nabídl čtrnáct srdcervoucích kulturních vystoupení, předvedených klienty sociálních služeb a organizací, které pomáhají zdravotně postiženým lidem. Tradiční akci v pardubickém ABC klubu uspořádala Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje ve spolupráci s Pardubickým krajem.

Zájem o účast na letošním ročníku festivalu byl velký. Opět šlo o velmi vydařená, pečlivě nacvičená vystoupení. „Jsem moc ráda, že jsme se na festivalu setkali v hojném počtu. Celkem se sešlo na sto osmdesát lidí – od těch školou povinných až po seniory. Z akce jsme si odnesli spoustu krásných dojmů a zážitků a hlavně plno pozitivní energie,“ sdělila koordinátorka Národní rady osob se zdravotním postižením Pardubického kraje Lenka Skokanová. Předvedla se zde různá taneční, hudební i pěvecká vystoupení. Pobavila i humorná scénka s názvem Setkání dvou hluchých či divadelně-cirkusová etuda Přijel k vám cirkus.

Velký potlesk od publika byl pro účinkující odměnou za celé období zkoušení, které je jak pro hendikepované, tak třeba pro seniory součástí terapeutických programů. Cena Duhové křídlo je nejvyšším oceněním Pardubického kraje za práci v sociální oblasti a pro osoby se zdravotním postižením. Uděluje se ve čtyřech kategoriích – Profesionál, Dobrovolník/Filantrop, Poskytovatel sociálních služeb a Cena Michala Hašta za celoživotní/mimořádnou práci ve prospěch osob se zdravotním postižením či jiným znevýhodněním. Nominace na prestižní ocenění podávejte do 30. června 2024 na formuláři, který najdete na duhovekridlo.cz. Nebo je zašlete na e-mail pardubice@nrzp.cz. Výsledky ceny Duhové křídlo 2024 se vyhlašují 18. září v Pardubicích.