Pečovatelka zažila obrovský šok: Večer zjistila, že jí chybí senior trpící Alzheimerem

Foto ilustrační: Pixabay

KATEŘINICE – Pořádně nejspíš ztuhla krev žilách pečovatelce zdravotní a sociální služby z Kateřinic. Při večerní kontrole totiž zjistila, že jí chybí senior, který trpí demencí.

Muž ze zařízení zmizel v neděli 9. června okolo jedenácté večer. Pečovatelce bylo po šokujícím zjištění zřejmě jasné, že je zle, protože šestaosmdesátiletý senior se o sebe neuměl postarat v důsledku své nemoci. Zavolala policisty, kterým poskytla i podrobný popis muže. „Následně policisté z kamerových záznamů zjistili, že senior opustil budovu zařízení pouze v lehkém oblečení a nazouvácích. Na záznamech bylo vidět, jak krátce chodil kolem domu a poté areál opustil. Strážci zákona proto začali s pátrací akcí, do které se zapojili také další hlídky, včetně speciální pořádkové jednotky a psovoda,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová. Pátraní po seniorovi v blízkém okolí nebylo úspěšné, proto se policisté zaměřili i na okolní obce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dobrá zpráva přišla v pondělí 10. června krátce před čtvrtou hodinou ranní. Hlídka z Kopřivnice muže vypátrala u silnice zhruba 1,5 kilometru od domova v obci Trnávka. „Po několika hodinách strávených venku byl senior dezorientovaný a vzhledem k nočnímu počasí také promoklý. Policisté jej dopravili zpět do zařízení, kde mu zavolali sanitku. Zdravotnická záchranná služba rozhodla o jeho převozu do nemocnice k dalšímu vyšetření.