Relaxační zóna znovu oživí centrum Kroměříže

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Pohodové léto v centru Kroměříže nabídne už posedmé Relaxační zóna. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, workshopy i zábavu pro děti, a to přímo před Muzeem Kroměřížska na Velkém náměstí. V provozu bude od soboty 22. června do 14. září.

Místo dvou modulů budou letos na náměstí tři. Během léta pak zónu doplní zeleň v podobě osmi kusů venkovních květináčů o rozměrech 70 krát 70 centimetrů a také čtyři nová venkovní lehátka. „Město letos uvolnilo peníze na vylepšení vizuální podoby relaxační zóny, která by tak měla být pro návštěvníky příjemnější a atraktivnější,“ uvedl radní pro kulturu a cestovní ruch Jiří Kašík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na programu jsou opět dílničky, workshopy, hudební vystoupení, hry a soutěže i open air tančírna s výukou tance. Děti se mohou těšit na diskotéky a letní karneval, dospělí na Kroměřížské kvízy. Do přípravy bezmála tříměsíčního programu se zapojily místní spolky, školy a sportovní oddíly. Na pódiu zóny se představí ZUSHOW – hudební skupina ZUŠ Kroměříž, muzikanti z hudební školy Yamaha, kapely Dr. Beat, Jamtour, Kara, APOA, 44 v klidu a další.

„Kromě baru s občerstvením je součástí zóny posezení pod slunečníky, lavičky a opalovací lehátka, dětská herní sekce, mobilní zeleň – zkrátka vše, co malým i velkým dokáže zpříjemnit den,“ doplnil Pavel Sedláček, ředitel Domu kultury v Kroměříži, který zajišťuje přípravu a organizaci zóny. Jejím provozovatelem bude letos i příští rok Piano Club Martina Heinze. Provozovatel bude mít na starost tradičně prodej občerstvení, pořádek v zóně a spolupracuje také na programu. Dům kultury zajišťuje inventář a vybavení pro odpočinkový charakter prostoru – lavičky, lehátka, wi-fi připojení, dřevěný stánek pro zázemí, herní prvky, přívod elektřiny, odpadkové koše, mobilní toalety a vratné kelímky, které budou letos nové, reflektující šedesátiny kroměřížského „kulturáku“.

Relaxační zóna na Velkém náměstí oživila letní měsíce v Kroměříži již šestkrát. V minulém roce, kdy se konaly oslavy 760 let trvání Kroměříže, ji navštívilo několik tisíc lidí.