ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – K nešťastné události došlo ve čtvrtek večer ve Žďáře nad Sázavou. Na cyklistu jedoucího po lávce přes potok spadl strom a vážně ho zranil.
Událost se stala ve čtvrtek 4. září před půl sedmou večer poblíž zámku ve Žďáře nad Sázavou. „Strom spadl směrem na lávku, která vede přes potok. Úsekem v tu dobu projížděl cyklista a padající strom ho částí zasáhl,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.
Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.
Na místě zasahovali policisté, záchranáři a hasiči, přiletěl i záchranářský vrtulník. „Muž utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do nemocnice,“ doplnila mluvčí.
Policie nyní prošetřuje příčinu a veškeré související okolnosti případu. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ dodala Jana Kroutilová.
