Preventivní akce, která proběhla uprostřed tohoto týdne, měla za cíl odhalit případné nedostatky v zabezpečení a připomenout majitelům, že obezřetnost se vyplácí i mimo hlavní sezónu. „Policejní preventisté z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje prověřovali stav chat a chalup, zda nenesou známky cizího vniknutí či poškození, ale také to, zda se v jejich okolí nenachází nezabezpečený majetek,“ popsala mluvčí policie Libereckého kraje Dana Burešová.
Policisté během celého roku pravidelně informují chataře, aby si své objekty řádně zabezpečovali, prováděli kontroly a nenechávali cenné věci na viditelných místech. „V případě, že majitelé nemají v plánu chatu či chalupu navštěvovat delší dobu, je lepší tyto věci přestěhovat a minimalizovat tak případnou škodu, která by vloupáním mohla vzniknout,“ upozornila Burešová.
Mohlo by vás zajímat
Pomáhají mříže, zámky i kamery
Během akce policisté obešli několik desítek chat a k nim náležejících kůlen a stodol. „Prohlídkou nezjistili žádné narušení či poškození objektů. Majitelé stále více dbají na jejich řádné zabezpečení v podobě kvalitního zámkového mechanismu, mříží, zajištění oken pomocí okenic nebo na své nemovitosti instalují kamerový systém,“ uvedla policejní mluvčí
Obdobné preventivní kontroly opuštěných rekreačních objektů budou probíhat i nadále, a to na různých místech Libereckého kraje po celou zimní sezónu. „Na kontrolu těchto nemovitostí se zaměřují i policisté v běžném výkonu služby,“ doplnila Burešová.


